Przyczyny korozji i jak z nia walczyc

Korozja objawia się różnymi rodzajami rdzy, my dzielimy je według kolorów...


 Rdza różni się pod względem przyczyn powstawania oraz tego jak wygląda. W Protective od określenia rodzaju rdzy rozpoczynamy proces dopierania odpowiedniej metody antykorozji.

 Porównując korozję do góry lodowej, oczywiste przyczyny powstawania rdzy są jak szczyt tej góry dobrze widoczny. Lecz niewidoczne pozostaje bardzo wiele czynników powodujących rdzewienie, o których często nie zdajemy sobie sprawy.

Oczywistymi przyczynami korozji są rodzaj metalu, wilgotne środowisko przechowywania, skoki temperatury, zmineralizowana woda, niezbyt szczelne opakowanie.

 Jednak skupmy się nad tym co nie jest takie oczywiste... Między innymi zbyt kwaśne opakowanie. Karton i drewniana podstawa palety to materiały o kwaśnym odczynie powodujące szybsze rdzewienie metali. Kwaśny odczyn znajdziemy również na odciskach palców które zostawimy dotykając metal bez rękawiczek. 

Doskonałym pomocnikiem rdzy są też zanieczyszczenia takie jak wydech wózka widłowego opiłki, pozostałości po płynie produkcyjnym o nieodpowiednim pH, zanieczyszczenia po obróbce cieplnej.

Częstą przyczyną jest również pakowanie mokrych części lub pakowanie ich w słabej jakości opakowania antykorozyjne bez uprzednich testów.


Rust-Icebergjpg


Rodzaje rdzy:
1. Czerwona rdza - przy wysokiej ekspozycji na tlen/wodę
Ten rodzaj rdzy jest atmosferyczny, ponieważ zazwyczaj nie ma śladów rdzy ani smug na metalowych częściach, występuje równomierna korozja, najczęściej z bardzo korozyjnego środowiska.

2. Żółta rdza - wysoka wilgotność
Żółta rdza jest rozpoznawalna w zagłębionych obszarach metalowych części, gdzie rdza „spływa i kapie”. Często występuje w miejscach, w których najprawdopodobniej była obecna kałuża/stojąca woda.

3.Brązowa rdza - wysoka zawartość tlenu / niska wilgotność
Brązowa rdza jest rdzą bardziej suchą niż te wymienione powyżej. Brązowa rdza to czasami rdza miejscowa, która pojawia się jako niejednorodne plamy lub tylko w pewnych obszarach, a nie na całej powierzchni. Może to być wynikiem zanieczyszczenia powierzchni metalu, często pochodzącego z procesu produkcyjnego.

4.Czarna rdza - ograniczony tlen
Czarną rdzę można rozpoznać wizualnie jako cienką, czarną warstwę, która jest wynikiem utleniania w środowisku o niskiej zawartości tlenu. Czarna rdza ma wygląd prawie czarnej plamy. Najprawdopodobniej obszary z czarną rdzą miały coś, co je pokrywało, co uniemożliwiało dotarcie tlenu na powierzchnię.


GOTOWY NA WALKĘ Z KOROZJĄ?

Na szczęście posiadamy coś, co zniweluje skorodowany fragment metalu z powierzchni części. Produkty firmy Armor są czyste, bezpieczne i łatwe w obsłudze.

Metal Rescue jest:
  • bezpieczny - dla skóry oraz dla metalu i środowiska
  • czysty - brak brudu po piaskowaniu czy żrącej chemii
  • łatwy w obsłudze - wystarczy kąpiel
  • wydajny - można używać wielokrotnie raz przygotowanej kąpieli

Metal Rescue można używać bez sprzętu specjalistycznego wystarczy plastikowy pojemnik z zamknięciem.


Jest to rozwiązanie Twoich problemów z tak niechcianym zjawiskiem.
Zapraszamy do kontaktu chętnie pomożemy i wyjaśnimy działanie Metal Rescue.