Jak zapobiegać rdzewieniu podczas magazynowania?

Jak zapobiegać rdzewieniu podczas magazynowania?

Rdza pojawia się, gdy metal jest wystawiony na działanie wilgoci i tlenu. Obejmuje to również wilgotność powietrza. Jedynym sposobem zapobiegania rdzy jest zapobieganie kontaktowi metalu z wilgocią i tlenem, chociaż może to stanowić wyzwanie. Inhibitor korozji parowej ARMOR (VCI) ułatwia to zadanie.

Produkty ARMOR VCI zapewniają ochronę przed rdzą, zapobiegając kontaktowi powietrza i wilgoci z metalową powierzchnią. Istnieje kilka rodzajów ARMOR VCI, dzięki czemu możesz z łatwością chronić produkty wszystkich typów. ARMOR VCI nie brudzi, nie zawiera oleju, jest bezpieczny, przyjazny dla środowiska i łatwy w użyciu do wszystkich rodzajów elementów metalowych. Nie ma potrzeby używania brudnego smaru lub oleju ani niebezpiecznych produktów do usuwania rdzy. Za pomocą jednego arkusza papieru lub folii możesz bez trudu zapobiec rdzewieniu podczas magazynowania.

Pracownik umieszczajcy cz w pojemniku z ARMOR POLY

Folia VCI

Folia VCI tworzy ochronną osłonę wokół metalu, łącząc folię polietylenową o niskiej gęstości z technologią inhibitora korozji parowej. Dostępna w rolkach, arkuszach, workach lub rękawach.  Folia antykorozyjna jest bardzo wszechstronna i łatwa w użyciu do małych i dużych elementów. 

Pracownik umieszczajcy cz wewntrz papieru ARMOR WRAP

Papier VCI

Papier VCI łączy papier Kraft z technologią VCI, tworząc lekki papier zapobiegający rdzewieniu. Po prostu owinąć metalowe części w papier VCI, a jony VCI wypełnią przestrzeń, tworząc ochronną tarczę wokół części. Jony te odpychają wilgoć i zapobiegają tworzeniu się rdzy, nie tworząc smug ani pozostałości na samej części.


Pracownik natryskuje rodek zapobiegajcy rdzewieniu suchej powoki na sprzcie

Spray zapobiegający rdzewieniu na sucho

W większości przypadków rozwiązania antykorozyjne ARMOR VCI skutecznie zatrzymają rdzę na częściach lub sprzęcie. Jeżeli potrzebują Państwo dodatkowej ochrony, zapewniamy również płyn zapobiegający rdzewieniu: Dry Coat . To nie jest jak używanie oleju czy smaru. Dry Coat można natryskiwać, łatwo się nakłada i szybko schnie w ciągu 30 minut, nie pozostawiając bałaganu. Nasze rozwiązanie na bazie wody jest również bezpieczne i przyjazne dla środowiska, dzięki czemu nie ma ryzyka dla Twojego zakładu lub pracowników.