Jak używać papieru antykorozyjnego VCI do zapobiegania rdzy

Rdza to kosztowny problem. Istnieje wiele sposobów zapobiegania rdzy, a wykorzystanie różnych strategii w różnych sytuacjach pomoże zmaksymalizować ochronę przed rdzą. Aby ułatwić ten proces, opracowaliśmy szereg produktów zapobiegających rdzewieniu. W tym poście omówimy, jak używać papieru VCI, aby zapobiegać rdzewieniu. 

Jak korzystać z ARMOR WRAP, aby zapobiec rdzewieniu: krok po kroku

Co to jest papier antykorozyjny i jak to działa? Jest to papier Kraft, w którym zastosowano ARMOR VCI Nanotechnology™ (tajną formułę inhibitorów korozji parowej ) w celu stworzenia materiału opakowaniowego, który zapobiega rdzewieniu zarówno na metalach żelaznych, jak i nieżelaznych. VCI działa na poziomie molekularnym, emitując opary hamujące rdzę do zamkniętej przestrzeni powietrznej, takiej jak pojemnik magazynowy lub transportowy, tworząc osłonę ochronną na powierzchni metalu, która zapobiega powstawaniu rdzy.

wrap-drawingpng

Papier VCI, podobnie jak inne produkty ARMOR VCI , jest czysty, bezpieczny, łatwy w użyciu i skuteczny. Papier antykorozyjny spełnia wszystkie wymagania REACH i RoHS, a ponieważ nadaje się do recyklingu i ponownego przetworzenia, jest również przyjazny dla środowiska. Nie wymaga oleju, smaru ani rozpuszczalników chemicznych, dzięki czemu jest preferowaną metodą zapobiegania suchej rdzy .

Przyjrzyjmy się bliżej, jak używać ARMOR WRAP, aby zapobiegać rdzewieniu.


Krok 1: Wybierz metodę zapobiegania suchej rdzy

Protective oferuje szeroką gamę produktów zapobiegających rdzewieniu, które chronią metalowe części, komponenty i sprzęt — zarówno duże, jak i małe, szczegółowe i proste — wyprodukowane z różnych rodzajów metali. Pierwszym krokiem do zapobiegania rdzy jest znalezienie odpowiedniego produktu. Jeśli nie masz pewności, czego możesz potrzebować, możesz zadać nam pytanie w każdej chwili, a jeden z naszych ekspertów od rdzy z przyjemnością Ci pomoże.

Papier antykorozyjny to łatwe, wolne od bałaganu i ekonomiczne rozwiązanie dla części metalowych o wszystkich kształtach i rozmiarach. Jest bardzo wszechstronny i może być używany do owijania części metalowych, przeplatania warstw małych części metalowych lub może być łączony z innymi produktami VCI, takimi jak folia antykorozyjna VCI lub Dry Coat, aby uzyskać dodatkowy poziom ochrony. Papier VCI to świetny punkt wyjścia, jeśli zastanawiasz się, jak zabezpieczyć metalowe części przed korozją podczas przechowywania lub transportu.

Krok 2: Wybierz formę papieru VCI

Jeśli przyjrzałeś się rozwiązaniom antykorozyjnym i zdecydowałeś, że papier to właściwy wybór, przed tobą jeszcze jedna decyzja i to jest jakiego rodzaju papieru antykorozyjnego użyjesz.   Papier antykorozyjny jest dostępny w wielu formach z możliwością docięcia na każdy wymiar. Posiadamy formę rolek oraz arkuszy w każdym rozmiarze.
papier bez tapng

Krok 3: Usuń brud i wilgoć

Po wybraniu formatu papieru, który najlepiej pasuje do Twoich metalowych części, jesteś prawie gotowy do pracy! Aby zoptymalizować zalety papieru antykorozyjnego VCI, jest jeden bardzo ważny krok: upewnij się, że metalowe części są czyste i suche przed owinięciem ich w papier VCI.

Pamiętaj, że woda odgrywa kluczową rolę w rozwoju rdzy, więc wilgoć na powierzchni metalu może powodować i przyspieszać rdzę i korozję. Ponadto utrzymuj części metalowe w czystości i wolne od zanieczyszczeń poprzez odpowiednią konserwację płynów do obróbki metali. Owijanie metalowych części natychmiast po obróbce lub produkcji oraz noszenie rękawiczek podczas manipulowania metalowymi częściami, aby zapobiec przenoszeniu soli i kwasów z rąk lub odcisków palców gwarantuje pełną skuteczność.

Gdy metalowe części są czyste i suche, możesz przejść do następnego kroku — owijania.  

Krok 4: ZAWIJAJ!

W rękawiczkach owiń i pokryj wszystkie powierzchnie części metalowych papierem VCI. Złóż, zwiń i uformuj papier VCI delikatnie wokół metalowych części, aby zakryć zakrzywione powierzchnie lub otwory, aby zapewnić brak przepływu powietrza. Aby zmaksymalizować skuteczność VCI w zapobieganiu rdzy, gdy metalowe części są owinięte lub zamknięte, powinny być hermetyczne.

Jeśli twoje przedmioty są zbyt małe lub zbyt liczne, aby zapewnić pełne, indywidualne pokrycie, przełóż arkusze papieru VCI między warstwami metalowych części w pudełku lub pojemniku do przechowywania. Użyj papieru, aby zapobiec bezpośredniemu kontaktowi metalowych części z tekturą lub drewnem — większość opakowań z tektury falistej wykorzystuje kwas azotowy, który wywołuje korozję, zwłaszcza jeśli pochłania wilgoć z powietrza lub zmian temperatury. Podobnie drewniane palety lub skrzynie pochłaniają i usuwają wilgoć wraz ze zmianą temperatury, co również powoduje korozję.   
bez ta papierpng

Po owinięciu metalowych części papierem antykorozyjnym, gotowe! Warstwa ochronna VCI zapewni ochronę części metalowych przed korozją, niezależnie od tego, czy są w trakcie przetwarzania, przechowywania czy transportu.